Beşiktaş ŞAMPİ..
Beşiktaş ŞAMPİ..
Halit Akçatepe Son Senaryosu ve Filmi
Halit Akçatepe Son Senaryosu ve Filmi
Amerika da Realistik Manken Çılgınlığı
Amerika da Realistik Manken Çılgınlığı
Elektronik Sigara Kullanıcılarının Yorumları
Elektronik Sigara Kullanıcılarının Yorumları
Azez de Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 3 Ölü, 10 Yaralı
Azez de Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 3 Ölü, 10 Yaralı
İhracatını Yüzde 47 Artırdı
İhracatını Yüzde 47 Artırdı
Dha Yurt Bülteni-11

Dha Yurt Bülteni-11

Bakan Zeybekci: TBMM Türkiye'nin en saygın yeri olmalı (EK)

"ABD'NİN YAPTIĞI KABALIK VE SAYGISIZLIK"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İzmir'de medya kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. Mövenpick Otel'de gerçekleştirilen toplantıda, HalkBank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın ABD'de tutuklanması konusu sorulan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "ABD'nin yaptığı kabalık ve saygısızlık. HalkBank Genel Müdür Yardımcısı'nın ABD'ye gidişi illegal değil. Yasal olarak oraya gitmiş. Madem müttefiktik, dosttuk, böyle bir durum varsa niye bana bunu söylemedin? Niye saklıyorsun? Niye köşenin ardında duruyorsun? Kabalık ve saygısızlık. Benim de onun herhangi bir görevlisine soracağım soru olabilir, yazılı sözlü bilgisine başvurma ihtiyacım olabilir, onların da olabilir. Yapılan muamele kötü, ama sonuçlarını görmeden bir ülke meselesi olarak görmek zor. Kaba, saygısız, nezaketsiz bir uygulama" diye konuştu.

"İHRACAT DESTEĞİ VE YATIRIM TEŞVİKLERİMİZİN TAMAMINI YAPTIK"

Ekonominin olumlu bir ortama girdiğini söyleyen Bakan Zeybekci, "65'inci hükümet olarak 2016'nın Mayıs sonunda kuruluşumuzdan ve programımızın TBMM'de onaylanmasından itibaren dikkat çeken yanı, laf üstüne laf değil taş üstüne taş koyan, üretimde özel sektör eliyle büyüyen, ihracatta büyümeyi öne alan bir anlayışla çalışacağız dedik. Bu söylemlerimize uygun olarak ihracat politikaları, yatırım teşvik planımız ile ilgili yeni bir süreci başlatacaktık ki 15 Temmuz ihaneti gerçekleşti. Biz hiçbir zaman geri durmadık, 15 Temmuz'un ardından nasıl özel sektör ve kamu pazartesi tıkır tıkır çalıştıysa hükümet olarak biz de aynı şekilde yolumuza devam ettik. Hedeflediğimiz ihracat desteği ve yatırım teşviklerimizin tamamını yaptık. Vaat ettiklerimizin tamamını yatık bizden istenen her şeyi verdik" dedi.

"İHRACAT İTHALAT ORANI TARİHİ SEVİYEYE GİDİYOR"

2017 yılının ihracat seferberliği yılı olacağını, Türkiye'nin ihracatta büyüme hedefini geçeceği yönünde öngörüleri olduğunu belirten Zeybekci, "Türkiye'nin o yönde ilerleyişi var. Olumlu gelişmelerin olduğu bir yıl olsun. İhracat rakamlarımızda mart ayında rekor denemesi yapacağız derken, ihracat denizden toplanan bir ürün değil. Kapasite ve yatırımı arttırarak yapılan ekonomik bir eylemdir. İhracata dayalı net büyüme anlamında da son derece önemsediğimiz büyümeyi 2017 yılında yakalayacağız. Bütün bunları yaparken Türkiye terörle mücadele ederken, 15 temmuzdaki ihanet ile mücadele ederken, bölücü terör örgütü, FETÖ terör örgütü, negatif algı operasyonları ile mücadele ederken, Türkiye bunu inanılmaz başarılı yapıyor. Türkiye'nin kamu borcu milli gelirine oranı düştü, cari açığı düştü, ihracatın ithalatı karşılama oranı arttı. Tarihi bir seviyeye doğru gidiyor, yüzde 88-89 oranındayız. Yüzde 90'ı görmeden gidersek gözümüz açık gider diyorum. İnşallah göreceğiz" diye konuştu.

Türkiye'de cumhuriyetin en önemli sistem değişikliğinin tartışıldığı ama sağlıklı tartışılamadığı bir 16 nisan süreci yaşandığını ifade eden Zeybekci, "Ekonomik ve siyasi istikrar ve öngörülebilirliğine olumsuz etkisini olmadığını görüyoruz. Piyasanın pozitif algılamayla 16 nisanı pozitif olarak satın almaya başladığını önümüzdeki haftalarda göreceğiz" dedi.

ALMAN GAZETESİNE TEPKİSİ

Konuşmasında, bazı Avrupa ülkeleri ile yaşanan sorunlara da değinen Bakan Zeybekci, "Türkiye'nin en hasımı olduğu ülke için mesele Ermenistan desek, Ermenistan'ın en ahlaksız, en aklınıza gelebilen olumsuzluğu üzerine yükleyebileceğiniz bir gazetesi bile Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin bir bakanına 'tasmalı köpek' demez. Bir Alman gazetesi benimle ilgili 'Erdoğan Köln'e en sadık tasmalı köpeğini gönderdi' dedi. O günden beri bağırıyorum. Ülkemin yeri getirdiğinde mangalı deviren gazeteci cemiyeti nerede? Türkiye Cumhuriyeti'nin bakanı Nihat Zeybekci'ye 'tasmalı köpek' demek burada da mı normal hale geldi? Bunu Türkiye Cumhuriyeti bakanı için söylüyor. Bir bakan AK Partili olunca söylenebilir mi? Bu 80 milyonu temsil eden bir bakan. Bu söyleniyor ve sessiz kalınıyor. Biz hukuki süreci başlattık. Eğer Almanya'da mahkeme varsa, hakimler varsa, bir insana bu şekilde hitap edildiğinde bir karşılığı olmalı. Bu eleştiri değil."

Yaşanan sorunların ticari ve ekonomik ilişkiler açısından asla masada olmayacağını belirten Zeybekci, "Bunu asla yapmayacağız. Avrupa Birliği ile 54-55 yıldan beri süren sürecin en önemli günlerini yaşıyoruz. Pozitif anlamda. Gümrük Birliği'nin güncellenmesi Türkiye ekonomisi için tarihi bir öneme sahip" dedi.

"2025'TE İZMİR EGE EXPO OLARAK BAŞVURULACAK"

EXPO 2025'e, İzmir Ege EXPO olarak başvurmaya karar verdiklerini açıklayan Zeybekci şunları söyledi:

"İzmir'in bütün takılarını takmadan, bütün güzelliklerini giydirmeden ortaya salarsanız liman kenti İzmir. Ama bütün takılarını taktığınız zaman, Hierapolis, Pamukkale, Efes, Denizli, Aydın. Basmane'den Denizliye 1 saatte varan ulaşım ağını, termal turizmini üst üste koyduğunuz zaman, rakipleri Japonya ve Paris'e baktığınızda bizden daha zengini avantajlısı olmaz. Türkiye'ye sağlık turizmi için gelen her hastayı destekliyoruz, turist getiren her uçağı destekilyoruz, hizmet ihracatına da destek veriyoruz. Türkiye olarak turizmde zenginleşmeye doğru gidiyoruz. Kruvaziyer turizmi, turist geldi buraları gezdi, İzmir'in arkasındaki zenginlikler ne olacak? Efes'e, Bergama'ya gitmeyecek mi? Denizli, Manisa, İzmir'in 1 saat ilerisindeki zenginlikleri gösteremiyoruz, neden Körfezi mastır plan ile planlayamıyoruz. Kazanana kadar deneyeceğiz. Mayıs'a kadar başvurumuzu yapacağız. Süreci Bakanlık olarak biz yürüteceğiz" diye konuştu.

"GÜMRÜK BİRLİĞİNDEN EGE KAZANÇLI ÇIKACAK"

Avrupa Birliği ve Türkiye arasında imzalanacak gümrük birliği anlaşmasından Ege'nin kazançlı çıkacağını belirten Bakan Zeybekci, "Zeytin zeytinyağı ve üzüm konusunda üstünlüğümüz var. Avrupa'nın tamamında serbest hale geleceğiz. Bizim ürünlerimiz bütün Avrupa Birliği'ne girebilecek. İspanya ve İtalya'dan zeytin, zeytinyağı da Türkiye'ye gelebilecek. Bugüne kadar tarımı gümrük duvarıyla koruduk. Türkiye'de et 40-50 lira iken Yunanistan'da 10-20 lira. Gümrük duvarıyla koruyorum, et üretimini fiyatını tüketiciye yükleyerek sağlıyorum. Ama Avrupa eti ucuz yedirip kilo başına üreticiye yardım yapıyor. Bizde de aynı olacak. Süt, et buğday üretimi, pamuk üretiminde üreticiye bütçe kaynaklarıyla nakit destek vereceğiz. Et Türkiye'de ucuzlayacak. Almanya, Yunanistan İtalya'da et aynı fiyat olacak giriş çıkış serbest hale geleceği için. Tarımda kazanan olacağız. Önceki gümrük birliği ile ilgili her türlü eleştiri yapabilirsiniz. Ama Türkiye bu kötü anlaşmadan bile kazançlı çıktı. Kalite ve rekabet şartlarımızı yükselttik. Her sektörümüz AB ile rekabet edebilir hale geldi sanayide. Türkiye'de üretilen otomobilin yüzde 80'ini AB'ye satıyoruz. Bunu kötü gümrük birliği anlaşması sayesinde geldik. Artık gümrük birliği bizim için ekonomik entegrasyon anlamını taşıyor" dedi.

Görüntü Dökümü

-----------------------

-Bakan Zeybekci'nin konuşmasından görüntü

Haber: Timur TARLIĞ -Kamera: Mücahit BEKTAŞ / İZMİR,

=================================================

KILIÇDAROĞLU: "BUNU GETİRENLER, TÜRKİYE'Yİ SEVMEYENLER, DEMOKRASİYİ İÇİNE SİNDİREMEYENLERDİR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yeni anayasa değişikliği ve referandum a ilişkin, "Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana başbakanlık var. Ne diyorlar 'geleneklerimize, tarihimize bağlıyız.' Bağlı değiller. Bunu getirenler, Türkiye'yi sevmeyenler, demokrasiyi içine sindiremeyenlerdir. Sandığa giderken elini vicdanına koy Allah'ı düşün kararını öyle ver. Başka ne söyleyeyim? Başka bir şey söyleyemiyorum. Kul hakkı yemenin suç olmaktan çıkarıldığı bir anayasa değişikliğine hangi vicdan, ahlak, inanç 'evet' der merak ediyorum" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kayseri'de konuştu. "Anayasa değişikliğinde başbakanlığı kaldırıyorlar" diyen Kılıçdaroğlu, kendisini dinleyenlere, iki kez "Başbakanlığın kaldırılmasını istiyor musunuz?" diye sordu. "Hayır" yanıtını alan Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti: "Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana başbakanlık var. Ne diyorlar 'geleneklerimize, tarihimize bağlıyız.' Bağlı değiller. Bunu getirenler, Türkiye'yi sevmeyenler, demokrasiyi içine sindiremeyenlerdir. Bir insan bu kadar yetkiyi taşıyamaz. Hata kaçınılmaz olur. Türkiye gecekondu bir ülke mi? Bir insanın keyfine terk edilecek."

"SANDIĞA GİDERKEN ELİNİ VİCDANINA KOY ALLAH'I DÜŞÜN KARARINI ÖYLE VER"

Demokrasiyi savunan herkesin sandığa gidip oy vermesi gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Sandığa giderken elini vicdanına koy Allah'ı düşün kararını öyle ver. Başka ne söyleyeyim? Başka bir şey söyleyemiyorum. Kul hakkı yemenin suç olmaktan çıkarıldığı bir anayasa değişikliğine hangi vicdan, ahlak, inanç 'evet' der merak ediyorum" dedi.

Görüntü dökümü

----------------------

-Kılıçdaroğlu'nun konuşması

-Detaylar

Haber: KAYSERİ

=======================================================

CUDİ DAĞINDAN TESPİT EDİLEN PKK SIĞINAĞINDA 1 TERÖRİST CESEDİ BULUNDU

ŞIRNAK'ta güvenlik güçlerinin PKK'ya yönelik düzenlediği operasyonda, tespit edilen 11 sığınak içerisinde yapılan aramalarda bir teröristin cesedinin yanı sıra silah ve el yapımı patlayıcı ele geçirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince yapılan açıklamada, terör örgütü PKK'ya yönelik jandarma, polis ve güvenlik korucusunun yanı sıra bir jandarma komando taburununda da yer aldığı, "Şehit Uzman Jandarma I.Kademe Çavuş Bayram Tekin (Doğan 2017-8) Operasyonu" kapsamında, Şırnak'a bağlı Cudi Dağı- Alınmış bölgesinde PKK'ya ait tespit edilen 11 sığınakta toprağa gömülü bir teröristin cenazesinin bulunduğu belirtilerek, şöyle denildi:

"Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü'nce, 26 Mart 2017 tarihinde Cudi Dağı-Anılmış bölgesinde bombalı eylemlerde kullanılmak üzere 2 adet araç saklandığı, aynı bölgede 30 adet tüp içerisine tuzaklanmış bomba olduğu ve bölgede 4-5 kişilik bölücü terör örgüt mensubunun bulunduğu istihbar edilmiştir. Alınan istihbarat neticesinde 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sorumluluğunda, 1'inci Jandarma KomandoTugay Komutanlığı emir-komutasında, bölgede bulunduğu istihbar edilen araç ile el yapımı patlayıcı malzemelerini ele geçirmek ve bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek maksadıyla, 27-29 Mart 2017 tarihleri arasında Cudi Dağı-AnıImış bölgesinde Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat, Güvenlik Korucuları ve takviyeli bir Jandarma Komado Taburu ile operasyon icra edilmiştir. İcra edilen operasyonda Anılmış mevkiinde bölücü terör örgütüne ait toplam 11 adet sığınak/mağara imha edilmiş olup, bölgede icra edilen temas araması faaliyetinde yarısı toprağa gömülü vaziyette 1 ceset, 1 adet AK-47 piyade tüfeği, 4 adet roket mühimmatı, 154 kilo amonyum nitrat, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan muhtelif miktarda tüp/düzenek ile çok sayıda ilaç, yaşam malzemesi ele geçirilmiştir."

Görüntü Dökümü:

-----------------------

-Bulunan sığınak

-Sığınağın içerisinden görüntüler

-Sığınağın imha edilmesi

-Genel ve detay görüntü

Haber: ŞIRNAK,

==========================================================

ÇORUM'DA DEAŞ OPERASYONU : 10 GÖZALTI

ÇORUM polisi tarafından terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda Irak uyruklu 10 kişi gözaltına alındı.

Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, terör örgütü DEAŞ'a yönelik başlatılan soruşturma kapsamında, DEAŞ terör örgütü ile bağlantılı olarak çatışma bölgelerinde faaliyet gösterirken, kaçarak Türkiye'ye geldikleri tespit edilen Irak uyruklu 12 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda 12 şüpheliden 10'u gözaltına alındı. Firari olan 2 şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada çok sayıda diz üstü bilgisayar, cep telefonu, tablet bilgisayar, GSM kartı ve SD karta el konuldu.

Görüntü Dökümü:

------------------------

Polisin evlere operasyon anı

Detaylar

Haber-Kamera: Yusuf ÇINAR-ÇORUM-DHA

==========================================================

Kocaeli F Tipi yolunda HDP önlemi (2)

GARO PAYLAN: ÖFKEMİZİ SANDIĞA GÖTÜRECEĞİZ

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, HDP'li yöneticiler Kocaeli'nin Dilovası İlçesi'nde HDP standını ziyaret etti. Garo Paylan burada yaptığı açıklamada, "Biz rehin tutulan eş genel başkanımız ve milletvekillerimizi ziyaret etmek için ve basın açıklaması yapmak için Kandıra'ya gitmek istemiştik, fakat yollarımız kesildi. 50 kişilik basın açıklaması için binlerce polisle yollarımızı barikatlarla kesmeye çalıştılar. Bizden çok korkuyorlar ve hakların birlikteliğinden çok korkuyorlar ve korksunlar. Bu tekçi anlayış çoğulcu anlayışa emin olun yenilecek. Çünkü biz çok renkliyiz. Tek adamın anayasasını hak etmiyoruz. Anayasalar toplumsal sözleşmedir. Toplumsal sözleşme yapılırken herkese sorulmalıdır. Biz toplumsal sözleşmede var mıyız? Eğer yoksak bu tekçi anayasaya önce hayır diyeceğiz. Durduracağız. Daha sonra çoğulcul anayasanın tartışmasını yapacağız hep beraber. Sadece HDP'liler değil, MHP, AKP ve CHP'liler buluşacağız ve ortak paydada hepimizin anayasasını yapacağız. Biz hayır diyoruz, hepimiz kazanalım diyoruz. Bütün haklar, bütün kimlikler o anayasada kendisini görsün diyoruz. Tek adamın, tek kimliğin anayasası olmasın diyoruz. 100 yıldır da bunun için mücadeleler veriyoruz. Çok bedeller ödedik. Barışa da çok yakındık ama tekrar üzerimize saldırdılar pek çok arkadaşımızı rehin aldılar. Şunu başaramadılar asla diz çökmedik ve çökmeyeceğiz. Bunu asla başaramadılar ve başaramayacaklar. Sizden ricam 18 gün kaldı. Gece ve gündüz hepiniz birer Selahattin Demirtaş, hepiniz Fiğen Yüksekdağ olmalısınız. Buna var mısınız? Hepinizden ricam bu tekçiliğe şimdi ceza keseceğiz. Öfkemiz birikti, öfkemizi sandığa götürüp koyacağız. Hayırı başaracağız ve hayırlı günlerde çoğulcu anayasamızı başaracağız. Bu anlamda hepinizi mücadele ve seferberliğe çağırıyorum arkadaşlar. Hem oy verelim, hem oy verdirelim sandıklara sahip çıkalım" dedi.

Kocaeli'nde olağanüstü önlemlerle karşılaştıklarını söyleyen HDP Merkez Yürütme Kurulu üyesi Gülsüm Ağaoğlu, "Alınan olağanüstü önlemler gösteriyor ki aslında biz şimdiden kazandık. Hayırlı günleri kazandık, geleceği kazandık" diye konuştu.

HDP heyeti ardından Dilovası'nda kurulan pazarda vatandaşlarla ve pazarcı esnafıyla sohbet etti.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

--------------------------------

Heyetin gelmesi

-Açıklamalar

-HDP standından ve Pazarcılarla ve vatandaşlarla sohbet

Haber: Ergün AYAZ-Faruk KIYAK / KOCAELİ,

================================================================

ULUSLARARASI MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ PANELİ

ANTALYA'nın Manavgat İlçesi'nde Otel Satın Alma Müdürleri ve Eğitimi Derneği (OSMED) tarafından 'Ülkemizde Uluslararası Müşteri Memnuniyeti Paneli' düzenlendi.

OSMED'in Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlediği panelin açılışına Ak Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz katıldı.

3 gün sürecek panelde satın alma platformunda kalite ve marka, sağlıklı turizm, atık yönetimi, turizmde kalite ve marka, gastronomi, kat hizmetleri, hausekeeping ve istihdam gibi çeşitli konularda uzmanlar ve sektörün profesyonelleri tarafından eğitim verilecek.

Gazetecilere açıklama yapan OSMED Başkanı Murat Arıncı, panelin turizm sektörü için önemli olduğunu belirterek, "Manavgat turizm sektörü için çok önemli. Türkiye standartlarında en çok yatak sayısı olan bölge. Nereden bakarsanız bakın 320 ve 330 otel var. Bu bölgedeki müşteri memnuniyeti bizim için önemli, bütün departmanlara burada 3 gün hocalarımızla beraber eğitim vereceğiz" dedi.

Panelin düzenlendiği AKM fuaye salonunda satın alma sektörüne yönelik bazı firmalarda stant açarak, ziyaretçilerine bilgi verdi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

------------------------------

Salon dışından genel görüntü

OSMED Başkanı Murat Arıncı gazetecilere açıklama

Salondan genel görüntüler

Salondan detay görüntüler

Gözkçen Özdoğan Enç'in konuşması

Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek'in konuşması

-Ahmet Boztaş'ın konuşması

Protokolün ayrılması

Panelden görüntü

AKM Fuaye salonundan detay görüntüler

Haber: Mithat ABAKAN - Kamera: Mithat ABAKAN/MANAVGAT,

Etiketler: Dha, Yurt, Bülteni-11,

970 okunma

Tarih: 29.03.2017 17:05:45

Tüm Güncel Haberleri »

Diğer Güncel Haberleri