Beşiktaş ŞAMPİ..
Beşiktaş ŞAMPİ..
Halit Akçatepe Son Senaryosu ve Filmi
Halit Akçatepe Son Senaryosu ve Filmi
Amerika da Realistik Manken Çılgınlığı
Amerika da Realistik Manken Çılgınlığı
Elektronik Sigara Kullanıcılarının Yorumları
Elektronik Sigara Kullanıcılarının Yorumları
Azez de Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 3 Ölü, 10 Yaralı
Azez de Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 3 Ölü, 10 Yaralı
İhracatını Yüzde 47 Artırdı
İhracatını Yüzde 47 Artırdı
Evet

Evet" İçin Fikirlerini Duvara Yazdılar

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, "İnşallah 'Evet'le Türkiye yeni bir sürece geçecek. Yeni bir normalleşme, yeni bir pozitif söylem, insan hakları, demokrasi ve özgürlükler yeniden konuşulur hale gelecek." dedi.

Adapazarı'ndaki vatandaşlar, kent merkezinde açılan "Tercih Evet Fikir Duvarı"na halk oylamasında niçin 'Evet' oyu kullanacaklarını yazdı.

Eğitim Bir Sen Sakarya Şubesince 'evet' oyu kullanacak olanların düşüncelerini ifade etmeleri amacıyla Adapazarı Kültür Merkezi (AKM) önünde tahtadan "temsili duvar" oluşturuldu.

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından açılışı yapılan temsili duvara vatandaşlar, düşüncelerini yazdı. "Yeniden büyük Türkiye için 'Evet', 'Ülkenin geleceği için 'Evet', 'Çanakkale ruhunun yeniden dirilişi için 'Evet', '8 aylık oğlumun geleceği için 'Evet', 'Abdülhamit'in ruhunu taşıyan Reis ile dünyaya Osmanlı kudretini hakim kılmak için 'Evet" şeklindeki cümleler dikkati çekti.

Sendikanın Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fikir duvarında insanların referandum da niçin 'Evet' dediklerini beyan edeceklerini belirterek, "Biz inanıyoruz ki, zaten insanımız, 17 Nisan sabahına yeni Türkiye ile uyanmak isteyecektir. Ülkemizde çok büyük yüzdelikle 'Evet' çıkacaktır." dedi.

Fikir duvarında düşüncelerini paylaşan AK Parti Sakarya Milletvekili Üstün de açık toplum oluşturmak için çaba sarf ettiklerini vurguladı.

Bunun oluşması için en önemli etkenlerden birinin güçlü sivil toplum örgütleri olduğunu belirten Üstün, "Eğitim Bir Sen Sakarya Şubesi, orijinal bir uygulama başlattı. Vatandaşlarımızın görüşlerini yansıtmak üzere stant açmışlar. Zaten demokrasi, açık toplum budur. Vatandaşımızın fikrini özgürce söylemesi, söyleyecek ortamı geliştirmesi lazım. Bizim hedefimiz budur."

Bu uygulamanın da vatandaşların fikrini açıkça söyleyebilecekleri bir zemin oluşturduğunu aktaran Üstün, emeği geçenlere teşekkür etti.

Üstün, kendisinin de temsili duvara "Evet çünkü insan hakları için." yazdığını anımsatarak, şunları kaydetti:

"TBMM'de 4,5 yıl İnsan Hakları Komisyon Başkanlığını yürüttüm. Ardından kurucu genel başkan yardımcılığını üstlendim ve insan hakları birimini kurdum. Dolayısıyla, Türkiye'de insan hakları konusunda belki de ismi önde geçen birkaç arkadaştan biri benim. O bakımdan ben de bu özelliğimi yansıtmak istedim. İnşallah 'Evet'le Türkiye yeni bir sürece geçecek. Yeni bir normalleşme, yeni bir pozitif söylem, insan hakları, demokrasi ve özgürlükler, yeniden konuşulur hale gelecek."

Vatandaşlardan İbrahim Kün ise fikir duvarına içinden geçen duyguları yazdığını dile getirerek, "Güçlü bir Türkiye, iyi bir demokrasi, gelecek nesiller, uluslararası arenada Türkiye'nin daha etkin ve güçlü olması için 'Evet' demek üzere buradayım." ifadesini kullandı.

Etiketler: Evet", İçin, Fikirlerini, Duvara, Yazdılar,

925 okunma

Tarih: 29.03.2017 17:05:44

Tüm Güncel Haberleri »

Diğer Güncel Haberleri