Beşiktaş ŞAMPİ..
Beşiktaş ŞAMPİ..
Halit Akçatepe Son Senaryosu ve Filmi
Halit Akçatepe Son Senaryosu ve Filmi
Amerika da Realistik Manken Çılgınlığı
Amerika da Realistik Manken Çılgınlığı
Elektronik Sigara Kullanıcılarının Yorumları
Elektronik Sigara Kullanıcılarının Yorumları
Azez de Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 3 Ölü, 10 Yaralı
Azez de Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 3 Ölü, 10 Yaralı
İhracatını Yüzde 47 Artırdı
İhracatını Yüzde 47 Artırdı
Karaman Ghsim den Pınarkaya Köyüne Masa Tenisi

Karaman Ghsim den Pınarkaya Köyüne Masa Tenisi

Karaman'ın Ayrancı ilçesine bağlı Pınarkaya köyünde yaşayan ortaokul öğrencileri, masa tenisi malzemelerine kavuştu.

Karaman'ın Ayrancı ilçesine bağlı Pınarkaya köyünde yaşayan ve masa tenisi oynamak için atık malzemelerden masa yapan Yahya Sorguncuk (13), Ali Ercan (13), Ahmet İncedal (14) ve Ali Ayyaş (12), okulda düzenlenecek turnuvalara artık gerçek masa tenisi malzemeleriyle hazırlanacak. Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Pınarkaya köyü öğrencilerine temin edilen masa, top, raket ve file AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, Ayrancı Kaymakamı Fatih Kaşıkçı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, Şube Müdürü Mustafa Karadeniz, öğrenciler ve Pınarkaya köyü vatandaşlarının katılımı ile köy okuluna teslim edildi. Gerçekleşen ziyarette minik yüreklerin mutluluğu gözlerinden okunurken, dört arkadaş çok sevdikleri masa tenisini büyükleriyle oynama fırsatı buldular.

Pınarkaya köyüne gerçekleştirilen ziyarette çocukların mutluluğuna ortak olduklarını belirten AK Parti Karaman Milletvekili Şeker,"Ayrancı ilçemize bağlı Pınarkaya köyümüzdeki masa tenisi sevdalısı çocuklarımızın kendi imkanlarıyla yaptıkları masayı görünce, onların bu çabalarına istinaden Ayrancı Kaymakamımız ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz ile birlikte çocuklarımıza masa tenisi hediye ettik. Gençlerimizle birlikte masa tenisi maçı yaptık. Ayrıca bu vesile ile Pınarkaya köylülerimizle birlikte olma imkanı elde ettik. Hoş sohbetlerde bulunduk" diye konuştu.

Pınarkaya köyünün eğitim seviyesinin yüksek olduğuna dikkat çeken Ayrancı Kaymakamı Fatih Kaşıkçı ise, "Köy okullarında eğitim gören çocuklarımızın mutlaka bir spor dalıyla uğraşmasını istiyoruz. Eğitim anlamında başarılı olan çocuklarımız imkanlar dahilin de spor alanında da başarılı olacaklarına inanıyorum. Bu gün burada çocuklarımıza hediye edilen masa tenisinde spor çocuklarımız belki ileride ülkemizi bu alanda temsil edeceklerdir. Çoğu başarılı sporcumuzun hayat hikayelerine baktığımızda onlarında böyle yerlerden çıktığını göreceğiz" dedi.

Herkesin mutlaka bir spor dalıyla uğraşması gerektiğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık bu konuda herkese destek olmaya çalıştıklarını belirtti. Pınarkaya köyüne yapılan organizasyonun çok önemli olduğunu belirten Kısacık, "Spor çocuklarda fiziksel gelişimin yanı sıra kötü alışkanlıklardan uzaklaşması için de önemli bir etkendir. Özellikle köylerimizde büyüklerinin ne yaptığını gören gençlerimiz ve çocuklarımız, onları kendilerine örnek alırlar. Spora yönelirler. Bu tür etkinliklerin artmasını önemsiyoruz" şeklinde konuştu. - KARAMAN

Etiketler: Karaman, Ghsim, den, Pınarkaya, Köyüne, Masa, Tenisi,

110 okunma

Tarih: 22.11.2015 12:36:02

Tüm Yerel Haberleri »

Diğer Yerel Haberleri