Beşiktaş ŞAMPİ..
Beşiktaş ŞAMPİ..
Halit Akçatepe Son Senaryosu ve Filmi
Halit Akçatepe Son Senaryosu ve Filmi
Amerika da Realistik Manken Çılgınlığı
Amerika da Realistik Manken Çılgınlığı
Elektronik Sigara Kullanıcılarının Yorumları
Elektronik Sigara Kullanıcılarının Yorumları
Azez de Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 3 Ölü, 10 Yaralı
Azez de Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 3 Ölü, 10 Yaralı
İhracatını Yüzde 47 Artırdı
İhracatını Yüzde 47 Artırdı
Mersin - Kedisinin  Tecavüz  Sonucu Telef Olmasını ...

Mersin - Kedisinin Tecavüz Sonucu Telef Olmasını ...Kedisinin 'tecavüz' sonucu telef olmasını afişle protesto etti

MERSİN'de hayvan sever 33 yaşındaki Yasemin Açık, evinde beslediği 80 kedisinden 2 yaşındaki dişi kedinin 'tecavüz' sonucu telef olduğunu ileri sürerek, fotoğrafını afiş yaptırıp evinin kapısına astı. Yasemin Açık, hazırladığı afişi sosyal medyada 'Sapık Mahalle' başlığı ile paylaşarak olayı protesto etti.

Merkez Toroslar İlçesi Korukent Mahallesi'nde oturan hayvan sever Yasemin Açık, 'nehir' adlı dişi kedisinin 21 Eylül günü kaybolduğunu ve 2 gün sonra evinin bahçesinde kan içinde bulduğunu söyledi. Götürdüğü veterinerde kediye 'tecavüz' edildiğinin söylendiğini belirten Yasemin Açık, bir aylık tedaviye rağmen kedinin kurtarılamadığını anlattı.

Veteriner Rahmi Mazlum'un kedinin kliniğe getirildiği gün verdiği raporda ise, 'Semptomlar, hastanın anüsünde sert ve tahminen 3- 4 santim çaplı bir cismin uzunca bir süre kaldığını gösterir' ifadeleri yer aldı.

AFİŞLİ PROTESTO

Olayı ilginç yöntemle protesto eden Yasemin Açık, telef olan kedisinin fotoğrafını afiş yaptırdı. Yasemin Açık, kedinin fotoğrafıyla birlikte 'Bu kedi bu mahallede bir 'insan' erkeği tarafından tecavüze uğradı. Makatı yırtıldı. 1 aylık veteriner tedavisine cevap vermedi, öldü' yazılı afişi evinin bahçe kapısına astı. Sosyal medyada da 'Sapık mahalle' başlığı ile afişi paylaşan Açık, polise şikayette bulunmasına rağmen gerekli ilginin gösterilmediğini ileri sürdü.

"SAPIKLA YAŞAMAK KİMSENİN UMRUNDA DEĞİL"

Aralarında felç, sakat ve yavruların da bulunduğu onlarca kediyi evinde besleyip onları tedavi eden Yasemin Açık, "Çok sayıda hayvana baktığım için mahallede sevilen biri değilim. Hakarete uğruyorum, kediler yüzünden sürekli tacize uğruyorum. Mahallede bir sapıkla yaşamak ise kimsenin umurunda değil" dedi.

Tecavüz olayını gerçekleştiren kişinin yakalansa dahi para cezası ile kurtulabileceğini belirten Açık şunları söyledi:

"Çünkü bizde hayvanlar hala mal kapsamında değerlendiriliyor, yaşam haklarına saygı duyulmuyor. Hayvanlara yaptıklarını en sonunda insanlara yapıyorlar ve ceza uygulanıyor ama çok geç oluyor. Karakolda resmi bir şey yapamıyorum. O yüzden bu mahallede bir sapık olduğunu ve insanların kendini koruması gerektiğini belirtmek için böyle bir afiş hazırladım."

Etiketler: Mersin, -, Kedisinin, , Tecavüz, , Sonucu, Telef, Olmasını, ...,

255 okunma

Tarih: 22.11.2015 14:36:02

Tüm Güncel Haberleri »

Diğer Güncel Haberleri