Beşiktaş ŞAMPİ..
Beşiktaş ŞAMPİ..
Halit Akçatepe Son Senaryosu ve Filmi
Halit Akçatepe Son Senaryosu ve Filmi
Amerika da Realistik Manken Çılgınlığı
Amerika da Realistik Manken Çılgınlığı
Elektronik Sigara Kullanıcılarının Yorumları
Elektronik Sigara Kullanıcılarının Yorumları
Azez de Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 3 Ölü, 10 Yaralı
Azez de Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 3 Ölü, 10 Yaralı
İhracatını Yüzde 47 Artırdı
İhracatını Yüzde 47 Artırdı
Ömer Asım Aksoy Kültür Sanat Ödülleri Sahiplerini ...

Ömer Asım Aksoy Kültür Sanat Ödülleri Sahiplerini ...

Ayıntap Kültür Sanat Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ömer Azım Aksoy Kültür ve Sanat Ödülleri törenle sahiplerini buldu. Şehit Kamil Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen törende Ayıntap Kültür Sanat Derneği Başkanı Orhan Uslu "Geleneksel hale getirdiğimiz ödül törenimizde bu yılda jürimiz kent tanıtımına önemli katkılar sağlayan isimleri çeşitli kategorilerde ödüllendirmiştir" dedi

Ayıntap Kültür Sanat Derneği bünyesinde Türkiye'nin en büyük tiyatro kadrosuna sahip olan Çelet Uşaglar tiyatro topluluğunu da bulunduruyor.

Gaziantep ağzı ile sahneledikleri bir birinden güzel oyunlarla Gaziantep'i Türkiye genelinde temsil eden ve yurt dışı turneleriyle isimlerinden sıkça söz ettiren Çelet Uşaglar tiyatro topluluğunu yaklaşık bin 300 kişilik kadrosuyla Türkiye'nen en büyük yerel tiyatro ekibi olarak dikkat çekiyor.

Şehit Kamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen ödül törenine Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürü Ergün Özuslu'nun yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Ayıntap Kültür Sanat Derneği Başkanı Orhan Uslu geleneksel hale getirdikleri Ömer Asım Aksoy Kültür ve Sanat Ödüllerine bu yıl Gaziantep'in kültür, sanat, edebiyat, spor, iş dünyası ve basın alanlarında tanıtımına katkı sağlayan isimler arasından seçildiğini, jürinin bu konuda çok hassas bir değerlendirme yaptığını ifade ederek Ömer Asım Aksoy Kültür ve Sanat Ödüllerinin önümüzdeki yıllarda da verileceğini ifade etti.

Bu yıl çeşitli kategorilerde verilen Ömer Asım Aksoy Kültür ve Sanat Ödüllerini Anadolu Mutfağını Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı Şef Tahir Tekin Öztan, Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halil İbrahim Yakar, Türk futbolunun efsane ismi Talat Özkarslı, Anadolu Ajans Muhabiri Orhan Çiçek, Sanayici İş Adamı Mustafa Akdoğan ve Sanatçı Adnan Orhan jüri tarafından yapılan değerlendirme sonrası almaya hak kazandı. Düzenlenen törenle ödüller dağıtılırken Ayıntap Kültür Sanat Derneği Başkanı Orhan Uslu 2016 yılı ile ilgili dernek projeleri hakkında da bilgiler verdi. - GAZİANTEP

Etiketler: Ömer, Asım, Aksoy, Kültür, Sanat, Ödülleri, Sahiplerini, ...,

107 okunma

Tarih: 22.11.2015 12:06:04

Tüm Yerel Haberleri »

Diğer Yerel Haberleri