Beşiktaş ŞAMPİ..
Beşiktaş ŞAMPİ..
Halit Akçatepe Son Senaryosu ve Filmi
Halit Akçatepe Son Senaryosu ve Filmi
Amerika da Realistik Manken Çılgınlığı
Amerika da Realistik Manken Çılgınlığı
Elektronik Sigara Kullanıcılarının Yorumları
Elektronik Sigara Kullanıcılarının Yorumları
Azez de Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 3 Ölü, 10 Yaralı
Azez de Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 3 Ölü, 10 Yaralı
İhracatını Yüzde 47 Artırdı
İhracatını Yüzde 47 Artırdı
Trump Selefi Obama nın İklim Eylem Planı nı Kaldırdı

Trump Selefi Obama nın İklim Eylem Planı nı KaldırdıABD Başkanı Donald Trump, bir "aldatmaca" olduğunu söylediği iklim değişikliği konusunda bekleneni yaptı. Trump, selefi Barack Obama'nın yürürlüğe koyduğu İklim Eylem Planı'nın iptal sürecini başlatmak için başkanlık kararnamesini imzaladı.

Trump böylece Obama'dan iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında kalan mirası da bir imzayla ortadan kaldırmış oldu.

ABD Başkanı, imza töreninde yaptığı konuşmada kararnamenin enerji üretimi ve istihdam için yeni bir dönemi başlatacağını söyleyerek, "Bu kararname, federal hükümetin aşırı kontrolünü ortadan kaldıracak; ekonomik özgürlükleri geri verecek; şirketlerimiz ve işçilerimizin uzun süre sonra eşit şartlarda zenginleşmesini, rekabet edebilmesini ve başarılı olmasını sağlayacak" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Ulusal Kaynaklar Savunma Konseyi Müdürü Bob Deans yaptığı açıklamada, Trump, geleceğimizi fosil yakıt fiyatları için feda ediyor; ve bunun bedelini çocuklarımıza ödetmeye mecbur ediyor. Sağlığımızı ve gezegenin sağlığını ciddi ve gereksiz riske atıyor "dedi.

Obama, Paris İklim Zirvesi'nde yer alarak, küresel ortalama sıcaklık artışını güvenli limit olan 2 derecenin altında tutulması için ülkesinin çaba sarf edeceği sözünü vermişti.

Trump ise iklim değişikliğinin bir "aldatmaca" olduğunu ve bunun Amerikan imalatının rekabetçi özelliğini kaybetmek için Çinliler tarafından uydurulduğunu düşünüyor.

Ayrıca, ülkedeki çevre örgütleri, Trump yönetiminin iklim değişikliğini ve küresel ısınmayı inkar etmesini protesto etmek için 29 Nisan Cumartesi günü başta başkent Washington olmak üzere büyük bir yürüyüş planlıyor.

Auteur: euronews-tr

Tags: ABD Trump kaldırdı selefi Planını Donald Trump Global ısınma ve değişim İklim Enerji ekonomisi Obama'nın Eylem Gepost: 29 maart 2017

Kaynak: Euronews.com

Etiketler: Trump, Selefi, Obama, nın, İklim, Eylem, Planı, , Kaldırdı,

527 okunma

Tarih: 29.03.2017 05:05:02

Tüm Dünya Haberleri »

Diğer Dünya Haberleri